Co o ní řekli její přátelé

Václav Marhoul
Lenka Lemura políbená... Políbená originalitou, projevem, hlasem a hlavně talentem. Políbená uměleckým sex appealem. A i když nikdo vlastně neví, co to přesně znamená, tak všichni přesto cítí, co všechno se skrývá, či dokonce skrývat ještě může, za Lemuřinou oponou...
david.gif - 16642 Bytes


franta.gif - 16642 Bytes František Skála
Lenčinou oblíbenou knihou je Děvčátko Momo a ukradený čas Michaela Endeho, bestseller, který u nás málokdo zná. Přitom by měl být povinnou četbou hlavně pro dospělé. Lenka zná hodnotu času, umí si ho užít, hospodařit s ním a dělá věci důsledně. – ‚Když všichni naskákali do vozů a zbyl po nich dým, my s Lenkou ještě posedíme pod hruškou a popijeme čaje.

David Vávra
Lemura je zpívající bylinářka, která ve svém melodickém košíku schraňuje nejen léčitelsky hebké, hladící popěvky, ale i ostré rytmické písně s pálivou chutí zázvoru. Doporučuji k užívání.
david.gif - 16642 Bytes


Ondřej Trojan
Lenku znám už od konce sedmdesátých let z recitačního tělesa Vpřed. Léta se spolu potkáváme v šatně divadla Sklep nebo na koncertech MTO Universal. Vždycky jsem měl rád její humor, její písničky. Lenka
v sobě snoubí legraci, šimravou tesknotu i milou nostalgii lehce zaprášených padesátých, šedesátých
i sedmdesátých let minulého století. A taky kus tajemna, jako když se na chalupě na půdě přehrabujete v pokladech po babičce.
Tato směska nálad je pro mne vždy zárukou originální, neomšelé, nadčasové a bytostně příjemné zábavy a pohody. Věci, které Lenka dělá, jsou jako dobře zabydlený a útulný pokoj svádějící k bezstarostné zahálce, k dumkavému lenošení.

Tomáš Hanák
V tom moři samých chvál bych rád připomněl, že Lenka umí být občas i zatraceně nepříjemná. Její jedovatost je pak – podobně jako její milost – mistrovská. Zkrátka: Lenka všechno dělá zpropadeně dobře. A znamená-li „Lenka“ něco jako např. „bluma“ či „hruška“, pak je ideálně „zralá“. Koukat se na ni, když hraje, zpívá nebo dokonce zpívat s ní a při tom ještě ke všemu s ní i tančit při koncertu MTO Universal, to je opravdická radost!
tomas.jpg - 16642 Bytes


 


 
Jiří Macháček
Lidové noviny, 21. 5. 2005 - Jukebox Jiřího Macháčka
 
Skladba: Dobrý den
Album: Výprodej Lemury Lepé
Vydavatel: Sony BMG
 
To je Lenčina Lemůra. Písnička byla původně v jednom sklepovským představení. Lenka je jedna z nejlepších českejch zpěvaček, ale Češi to nevědí. A vůbec úžasná bytost, srovnatelná třeba s Hanou Hegerovou. Co bych k tomu tak mohl říct? Na Lence je zajímavá ona sama. Stačí, že přijde na jeviště, a hned máte radost, že tam je. A nemusí nic udělat. Může tam minutu stát a pak jen polohlasem řekne: "Já jsem si vás jenom chtěla prohlídnout" a zase odejde. Nikdy jsem neviděl, že by udělala něco, o čem by se dalo říct, že to je "přes čáru" nebo přes míru jejího vyhraněnýho vkusu.machajdax.jpg - 16642 Bytes